Zdieľať túto stránku

Strie, sú v podstate jazvy pripomínajúce čiary, prúžky, praskliny vedúce jedným smerom. Strie sú spôsobené rýchlym rozpínaním kože. Toto naťahovanie kože môže spôsobovať rýchly rast v pubertálnom období, cvičením (kulturistika), rýchle zmeny telesnej hmotnosti priberaním, kde patrí aj obdobie tehotenstva. Je to spôsobené tým, že koža je pružná, elastická len do určitej miery. Najčastejšie sa strie, čiže trhliny, jazvy a minijazvičky objavujú v oblasti bokov, brucha, pásu, pŕs, paží, vnútornej strany stehien a zadku.

Strie, ako jazvy nepredstavujú žiadny zdravotný problém, ale estetický určite áno. Určite mi dáte za pravdu, že sa páčiť nebudú nikomu. Strie sa dajú krásne eliminovať tetovaním permanentného make-upu. Esteticko-medicínskym tetovaním permanentného make-upu nastane viditeľná a preukázateľná forma zlepšenia vzhľadu jazvy. Paramedical tattoo je esteticko-medicínska mikropigmentácia v spojení s permanentným make-upom. Prevádza sa najmodernejšou a veľmi šetrnou špeciálnou technikou, na ktorú sú použité tiež špeciálne mikroihličky. Podstatou microneedlingu jaziev je zlepšiť ich štruktúru, naštartovať v pokožke normálne biologické procesy harmonickej tvorby kolagénu, čím sa výrazne eliminuje viditeľnosť jazvy. Permanentný make-up na strie je vynikajúca forma, ako ich úplne eliminovať. Na eliminovanie strií je potrebných niekoľko sedení, aby bolo vôbec možné ich zakamuflovať natetovaný pigmentom.

Výsledkom tetovania permanentného make-upu na strie, je viditeľné zlepšenie stavu poškodenej kože jazvou na minimum, až dokonca neviditeľnosť, ktorá sa zabezpečí pomocou kamuflážnych prírodných pigmentov. Používané pigmenty sú netoxické, neobsahujú ťažké kovy, nikel, sú bez prítomnosti patogénov, pretože musia spĺňať najprísnejšie mikrobiálne normy a prešli tiež gamažiarením. Strie sa tetujú špeciálnou technikou a nemal by to robiť hocikto, lebo nepríde k želanému efektu.

Esteticko-medícinske tetovanie je alternatívna liečba, ktorá si vyžaduje z časového hľadiska dávku trpezlivosti. Esteticko-medicínska mikropigmentácia sa vykonáva postupne na etapy v mesačných odstupoch medzi výkonmi. Najmä pri striách a teda všeobecne jazvách, treba počítať aspoň s piatimi sedeniami.

Esteticko-medicínske tetovanie môže vykonaváť len odborne vyškolený človek s bohatou a dlhoročnou praxou v obore mikropigmentácie. Veľmi dôležité sú tiež vedomosti o pokožke, ktoré musia byť na odbornej úrovni, pretože neodborným tetovaním, môže prísť k ešte väčšiemu poškodeniu pokožky, ako pred jej tetovaním !! Je vhodné, aby človek, ktorý bude vykonávať esteticko-medicínske tetovanie, mal aspoň zdravotnícku školu. Ja som vyštudovala zdravotnícku školu s maturitou, ako farmaceutický laborant, čo je práca s liekmi, ich výroba, distribúcia a výdaj. Moje vzdelanie a skúsenosti s tetovaním permanentného make-upu, plne spĺňajú požiadavky aj pre esteticko-medicínske tetovanie, pretože mám dokonalé odborné znalosti o tele i pokožke. Tetovanie permanentného make-upu vykonávam už 8 rokov

Jazvy - eliminovanie a odsránenie